ריכוז DIY AUDIO, עושה שטויות ורוצה לשתף

(Do It Yourself) עשה זאת בעצמך: טיפים, טריקים ועזרה ב-DIY.
legopart (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

ריכוז DIY AUDIO, עושה שטויות ורוצה לשתף

נושא שלא נקרא #1 

אשתף כמה שרבוטים שאני עושה בתחום האאודיו בזמן החופשי, סתם כי בא לי לשלוח טיפה תמונות

משהו שעשיתי עם ידיים שמליות... (מיד תבינו למה)

מצאתי 2 תיבות רמקולים זולים (ממערכת סטריאו מאוד ישנה, אולי פיונר, קיצור כבר לא זוכר, על הרמקולים אין דגם), ישנות בלויות ללא וופר אחד שהמעטפת שלוו התייבשה,
במקום לסחוב אותם פירקתי את הטוויטרים והוופר (6.5"), לצערי אחד הטוויטרים נהרס לי בכיס, הייתי צריך לסחוב הרבה דברים אחרים איתי :עצוב:

לנקות את הוופר היה לא פשוט,
החלטתי לנסות להדביק את הגומי מסביב לראשונה.

יצא לי סביר ומאוד גרוע, אבל נשמע דווקה לא רע.
כרגיל, אני ודבק לא נותנים תוצאה טובה,
שמתי יותר מדי דבר, גם שמתי על הממברנה בסוף
הדבקתי את הגומי לממברנה מהאזור החיצוני ולא הפנימי,... ולא זרמתי את זה, רציתי לפרק הכל ולהדביק מחדש, כשראיתי שיש חשש שאני אקרע את הממברנה שמתי דבק בחרצים שפתחתי וגם על חלק מהמברנה (עכשיו היא גם מצופה בחומר עמיד במים כמו הממברנות המודרניות היקרות :lol: ).

האסון הזה עלה לי 8.5ש"ח על הגומי שיצא ממש קטן (עדיין הייתי צריך לשים את הממברנה מעליו)
השתמשתי ב1/8 מיכל דבק שקניתי לאיזה שיפוץ של דרייבר, שגם בו הגזמתי עם הדבק, לפני 7-10 שנים (החלטתי לננסות להוציא משהו מהבקבוקון בכוח ודווקה עם זה להדביק)
עדיף שהייתי משתמש בדבק המגע הרגיל שיש בסופר או זה שעלה לי גרושים, העבודה היית יוצאת יותר נקיה,
הבזבוז הגיע לאיזה 15ש"ח על אף שזה סתם משהו שהיה זרוק בחוץ (ככה זה אצלי ...)

מסקנות אני+דבק:
- מדביק כל דבר אפשרי
- מדביק לא נכון ואחרי נסיון לתקן - הורס
- לא חוסך בדבק
- לא חוסך בדבק
- אי אפשר לתקן אחר כך אם עושה טעות
- אני לא באמת מחכה לפני שהדבק יתייבש לפני שאני מנסה שמה שהדבקתי מחזיק :D
- אני מודע לכך שרשימת הנזק שנגשרם כתוצאה משימוש בדבק ארוכה מאוד...
הידיים גם השתתפו :lol:
ד"א: הבנתי גם למה הטוויטר לא נחוץ במרכוז... כי פשוט אין מקום לדחוף משהוא בין הסליל למגנט גם אם מורידים את הכיפה במרכז (בקטנים והישנים מקרטון כמעט ובלתי אפשרי להסיר את המרכז בצורה אסטטית בלי לפגוע בטוויטר)

קיצור, נזרום עם מה שיש, על דברים יקרים אתן יותר אסטטיות, אלמד מטעויות
וכמובן אלך כבר לבעל מקצוע כשאצטרך לשפץ משהו ממש יקר או רציני. דיברתי בעבר עם יאיר פורמן, אולי אגיע אליו בהזדמנות.

עוד משהו: לא אוהב את המתלים הפשוטים של הגומי לדעתי יותר מדי גסים, לא עדינים וזה נותן את התחושה בצליל

Shlomi169
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: shlomi Lellouche
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: ריכוז DIY AUDIO, עושה שטויות ורוצה לשתף

נושא שלא נקרא #2 

עזוב שטויות, בוא תשמע מה בניתי ייפלו לך האוזניים 😀

שלח תגובה

חזור אל “DIY”