מישהו פה מצליח לצפות ב-4K בסלקום TV ?

נטפליקס, אמאזון פריים, דיסני+, יס+ סלקוםTV, פרטנרTV, סטינג טיוי, הוט נקסט+, HBO-max, peacock, paramount plus
shtunz (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אסף
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

מישהו פה מצליח לצפות ב-4K בסלקום TV ?

נושא שלא נקרא #1 

שלום רב לכולם,

לא מזמן התחברתי לסלקום TV ואיכות הצפייה ביחס למה שאני מקבל בפרטנר ירודה באופן מחשיד.

עוד קצת פרטים:
יש לי טלוויזית סוני (KD-49XH8096) שמאפשרת צפיה ב-4K - דרך יוטיוב אני רואה פשוט מדהים, אבל ברגע שאני עובר ליוטיוב שמגיע מהממיר/סטרימר של סלקום האיכות יורדת משמעותית (מצטרפים לזה גם מעיין פיקסלים צבעוניים מרצדים בצד התמונה).

אני בקשר עם שירות התמיכה של סלקום כבר כמה ימים ואין להם פתרון שבאמת משביע רצון.

לזה אפשר להוסיף שבמקביל אני עדיין מקבל שירות טלוויזיה מפרטנר והאיכות שם טובה מהאיכות של סלקום בצורה משמעותית.
חשוב לי לדבר במספרים - לפי ההגדרות של האנדרואיד בשידור של פרטנר אני עומד על 2160p 60hz. אצל סלקום אני יכול לבחור באיכות טובה יותר של 4k25-60hz אבל זה לא באמת משנה בסוף זה מתכייל (לפי האנדרואיד) על 2160p 60hz כשבפועל (לפי מה שאני רואה פיזית על המסך) אני רואה באיכות נמוכה יותר (אולי 1080? לפי התמיכה של סלקום זה כנראה זה).

מישהו נתקל בתופעה? מכיר משהו בסגנון?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: מישהו פה מצליח לצפות ב-4K בסלקום TV ?

נושא שלא נקרא #2 

האמת העניין עם היוטיוב באמת מוזר, ניסית להחליף לכבל HDMI אחר? או להחליף לכניסה אחרת? 2160P זה שם אחר ל4K.

אני יודע שמבחינת איכות תמונה סלקום במקום האחרון מכל שאר שירותי הסטרימינג, הם דוחסים את התמונה בצורה אגרסיבית.

shtunz (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

07/12/2021 21:50  
Haimbin כתב:
האמת העניין עם היוטיוב באמת מוזר, ניסית להחליף לכבל HDMI אחר? או להחליף לכניסה אחרת? 2160P זה שם אחר ל4K.

אני יודע שמבחינת איכות תמונה סלקום במקום האחרון מכל שאר שירותי הסטרימינג, הם דוחסים את התמונה בצורה אגרסיבית.
...
תודה על התגובה. מעניין מאוד מה שאתה אומר כאן.

ראשית אני אעדכן שייצבנו את המהירות העברת נתונים ישירות מהראוטר ועכשיו זה עומד על משהו כמו 100 מגה. הכבל HDMI הוא 2.1 ומשמש את את הממיר של פרטנר (איתו כאמור אני רואה מצוין) ראיתי איפה שהוא בפורום, בפוסט אחר, שטלוויזיות סוני מאפשרות לראות איזו איכות צפויה מוזרמת והמצב הנוכחי בשידורי סלקום הוא 3840 על 2160 (משמע 4K).

אני חייב להודות שנכון לעכשיו כשאני משווה בין אותו סרטון יוטיוב בצפייה דרך האפליקציה של הטלויזיה עצמה לבין זו של הממיר קשה לי הרבה יותר להבדיל בין האיכויות.

הניסוי הבא היה להשוות בין ערוץ הספורט הקלאסי (לא 4K לצורך העניין) ובהחלט יש שיפור (שיחקתי גם עם הצבעוניות בהגדרות של הטלויזיה כדי להשוות למצב בפרטנר) אבל עדיין יש משהו קצת מרוח בשידור סלקום. פעוט, קטן, מורגש הרבה פחות אבל עדיין - בפרטנר רואים חד יותר.

מה שמפנה אותי למשפט הזה -
...
מה זה אומר? הרי 4K זה 4K וככל הנראה זה מה שאני מקבל בכל המקרים (פרטנר VS סלקום VS הטלויזיה עצמה). למה יש הבדל ואיך מודדים אותו בצורה אמפירית? יש דרך לשפר את זה או שזה הגורל של משתמשי סלקום?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

דבר ראשון יפה שייצבת את האינטרנט כי כל שירותי הסטרימינג בודקים את קצב החיבור ולפי זה נותנים תמונה, כלומר אם יש עומס ואתה מקבל רק 30 מגה אז האיכות תרד אוטומטית, לכן ככל שהחבילה תהיה יותר גדולה ככה יהיה יותר "רוחב פס" לכל המשתמשים יחדיו (אני בטוח שלא רק הטלויזיה משתמשת באינטרנט) ותקבל את האיכות המקסימלית.

לצערי 4K שונה בסטרימינג בין חברות שונות, לדוגמא בנטפליקס החל מקצב של 7 מגה-בייט ועד 15(שזה המקסימום בנטפליקס) תקבל 4K, כלומר 4K זה מעיד רק על הרזולוציה ולא על כמות הפרטים בתמונה וכמו כן "שכבות נוספות" כמו HDR,DV ועוד... בApple Tv המגבלה זה 20 מגה-בייט uאם תקח דיסק Bluray של סרט שם אתה תגיע לקצב של 60+ מגה בייט לשנייה.

הסיכוי היחיד שלך לשפר את התמונה זה לדאוג שהטלויזיה מקבלת מספיק רוחב פס ע"י שימוש בחבילה עם רוחב פס גדול יותר או שימוש בQos בראוטר. מעבר לזה כמו שציינתי לסלקום איכות תמונה הכי נמוכה ביחס למתחרים.

shtunz (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

יש לנו אינטרנט סיבי. מה שמצחיק היא ההבטחה של סלקום לפצות באיכות של 4K בזכות האינטרנט הסיבי. בפועל, אם הבנתי אותם נכון, יש רק ערוץ אחד שמשדר ב-4K וגם הוא בתשלום (ספורט5 4K). ככה שההבטחה הזאת קצת לא פיירית לדעתי.

בכל מקרה האינטרנט זורם במהירות של 100 מגה. זה אמור להספיק.

העובדה ש -
כמו שציינתי לסלקום איכות תמונה הכי נמוכה ביחס למתחרים
...
ממש מוזרה. אבל בהחלט מורגשת. חבל שאין דרך לשפר את זה. אולי אם אצפה בשידורי סלקום TV ישירות מהטויזיה דרך אפליקציה?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

אינטרנט סיב ויש לך רק 100 מגה? זה מהירות של כבל נחושת כי עד כמה שאני יודע אין להם כזאת חבילה בסיבים אלא אם כן התכוונת שאתה מקבל מגה-בייט ואז זה משהו אחר לגמרי.

אין דרך לשפר, המקור הוא אותו מקור, במקרה הטוב אולי המעבד של הטלויזיה שלך יעשה עבודה קצת יותר טובה מהסטרימר ותקבל שיפור מינורי באיכות, שכן הסוני שיש לך היא מהסדרות כניסה.

royial
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

09/12/2021 13:43  
Haimbin כתב:
אינטרנט סיב ויש לך רק 100 מגה? זה מהירות של כבל נחושת כי עד כמה שאני יודע אין להם כזאת חבילה בסיבים אלא אם כן התכוונת שאתה מקבל מגה-בייט ואז זה משהו אחר לגמרי.

אין דרך לשפר, המקור הוא אותו מקור, במקרה הטוב אולי המעבד של הטלויזיה שלך יעשה עבודה קצת יותר טובה מהסטרימר ותקבל שיפור מינורי באיכות, שכן הסוני שיש לך היא מהסדרות כניסה.
...
איך היית מדרג את האיכות של השידורים האינטרנטיים?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

מי אמר שהממיר שלהם תומך ב-4K ביוטיוב?

חברות כמו google (הבעלים של יוטיוב), ונטפליקס לא פותחים את היכולות האלה, כולל HDR, סתם לכל סטרימר או ממיר.

shtunz (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

...
קצת הסתבכתי עם לעלות לכאן תמונה - אבל אני יכול להגיד שעם אפליקציה שמודדת את מהירות הגלישה אני מקבל "הורדה 94" (משתמש באפליקציה Speed Test WiFi Analyzer ) אני רוצה להאמין שמדובר ב-94 מגה-בייט.
אין דרך לשפר, המקור הוא אותו מקור
...
אין לי מה להגיד. זה הזוי. הבעיה שאני לא יודע אפילו איך לעמת אותם עם הנתון הזה. כי שוב לטענתם - לטלוויזיה עובר שידור ב-4K. בפועל זה נראה הרבה פחות טוב מהשידור שאני מקבל בפרטנר שלא לדבר על השידור שאני מקבל מאפליקציות אחרות של הטלויזיה עצמה (כמו יוטיוב).
מי אמר שהממיר שלהם תומך ב-4K ביוטיוב?

חברות כמו google (הבעלים של יוטיוב), ונטפליקס לא פותחים את היכולות האלה, כולל HDR, סתם לכל סטרימר או ממיר.
...
זה מרגיש שאף אחד לא פותח להם יכולות כאלה 😇... שוב, אם יש דרך למדוד את איכות הצפייה שלי ולהשוות אותה עם איכות הציפייה דרך פרטנר - הייתי שמח לדעת. בפועל זה מרגיש כאילו כולם מדרים 4K אבל האיכויות מאוד שונות...

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

זה מרגיש שאף אחד לא פותח להם יכולות כאלה ... שוב, אם יש דרך למדוד את איכות הצפייה שלי ולהשוות אותה עם איכות הציפייה דרך פרטנר - הייתי שמח לדעת. בפועל זה מרגיש כאילו כולם מדרים 4K אבל האיכויות מאוד שונות...
...
נכון כי זו רק רזולוציה, ביחד עם ה4K הגיעו עוד הרבה דברים חשובים שהם מה שעושים הבדל בתמונה, ושם היישום של כל אחד הוא שונה, זה לא מונע ממחלקת הפרסום לעבוד שעות נוספות 😬.
אם אתה לא מבסוט תעבור לחברה אחרת, סלקום אמנם דיי משתלמים(לפחות בטריפל עד כמה שאני זוכר) אבל אין טעם לשלם על שירות שאתה לא מרוצה ממנו.
אבל אני יכול להגיד שעם אפליקציה שמודדת את מהירות הגלישה אני מקבל "הורדה 94"
...
כאשר רשום Mbps אז מדובר במגה ביט, אם היה רשום MBps אז זה היה מגה -בייט, כלומר אני מניח שאתה בבזק ויש לך חבילה של 100 מגה. זה מספיק כדי להוציא איכות טובה (נטפליקס לדוגמא ממליצה על מינימום של 25 Mbps בשביל 4K)

royial@ האמת שכבר התנתקתי מכל החברות מלפני שנתיים+ אבל ממה שראיתי אצל אחרים פחות או יותר :
yes או sting שזה גם שלהם> הוט או NEXT שזה גם שלהם> פרטנר > סלקום
אם תעשה חיפוש עשו פה בפורום כבר כמה השוואות בין החברות אולי משהו התעדכן

royial
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

12/12/2021 22:12  
Haimbin כתב:
royial@ האמת שכבר התנתקתי מכל החברות מלפני שנתיים+ אבל ממה שראיתי אצל אחרים פחות או יותר :
yes או sting שזה גם שלהם> הוט או NEXT שזה גם שלהם> פרטנר > סלקום
אם תעשה חיפוש עשו פה בפורום כבר כמה השוואות בין החברות אולי משהו התעדכן
...
תודה ידידי. אז כנראה שאעבור לסטינג שתגיע הטלוויזיה שלי :) זה אותה איכות כמו יס?

shtunz (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

12/12/2021 22:12  
Haimbin כתב:
נכון כי זו רק רזולוציה, ביחד עם ה4K הגיעו עוד הרבה דברים חשובים שהם מה שעושים הבדל בתמונה, ושם היישום של כל אחד הוא שונה, זה לא מונע ממחלקת הפרסום לעבוד שעות נוספות 😬.
...
תוכל לתת דוגמאות להבדלים שכאלו? שאוכל לתת בהם שמות?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

אני לא חושב שיש פה מה לתת שמות, זה השידור שלהם וכנראה שאם הוא קיים כבר כמה שנים טובות ועובד אז האנשים שמשתמשים בו מרוצים. גם אתה אמרת שההבדל קיים אבל הוא קטן (לגבי שידורי ספורט), אין פה עניין של תשתית,אנטנה או כל חומרה אחרת לא אצלם וגם לא אצלך. אתה יכול לנסות להחליף את ההממיר שהביאו לך או פשוט להוריד את אפלקציית סלקום ישירות לטלויזיה במקום הממיר( באמת שהיום כבר אין בו באמת טעם).

אני חוזר עוד פעם, אם אתה לא מבסוט אז תתנתק! כל אחד מביא מה שהוא רוצה ויכול לשולחן וכנראה שסלקום לא רצים אחרי האיכות הכי טובה, לא חסר מתחרים.

royial
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

זה פשוט עניין של רזולוציה וbitrate

שלח תגובה

חזור אל “סטרימינג טלויזיה מהרשת”