Error 13 - xiaomi vacuum 2 generation הרובוט לא נטען

רובוטים שואבי אבק, שוטפי רצפות וחלונות
evic (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

Error 13 - xiaomi vacuum 2 generation הרובוט לא נטען

נושא שלא נקרא #1 

היי חברים,
יש לי רובוט דור שני של שיאומי ואחרי 8 חודשי שימוש התחיל להתריע על error 13 - הרובוט עולה על תחנת הטעינה, לא מצליח להטעין עצמו ויורד ממנה.

בדקתי מתח של תחנת הטעינה - תקין
רכשתי לו סוללה חדשה - לא פותר את הבעיה

לפי מה שאני קורא באינטרנט יש מצב שזאת תקלה שדורשת החלפת לוח אם.
אחרי שלל התכתבויות עםמgearbest למימוש האחריות התייאשתי סופית מהם.

עוד מישהו התמודד עם משהו דומה?
המלצתכם לפנות למעבדה ולנסות בכלל לתקן?
אם כן אשמח להמלצה על מעבדה מניסיונכם.

תודה מראש!

Adam2018
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: Error 13 - xiaomi vacuum 2 generation הרובוט לא נטען

נושא שלא נקרא #2 

אביק שלום,

לצערי גם לי היתה אותה תופעה בדיוק 11 חודש אחרי הרכישה בגירבסט.
אחרי מספר רב של התכתבויות עם התמיכה של האתר, שלחחתי סרטונים ואת כל מה שביקשו, הצלחתי לקבל זיכוי של 40$ מהאתר.
משלוח לתיקון לא משתלם כיוון וכל ההוצאות של המשלוח על חשבון הלקוח ואין התחייבות ללוחות זמנים כמו גם לאיכות התיקון, זאת בתנאי שבכלל תקבל את השואב חזרה, לעשות ביטוח למשלוח של מוצר משומש לחו"ל יקר עוד יותר.
חיפשתי רבות בארץ מעבדה שתסכים לתקן עבורי את המוצר וגם תיתן אחריות על התיקון, כיוון ונרכש דרך האינטרנט הספק בארץ לא מוכן (ובצדק) לתקן במסגרת האחריות והוצע לי תיקון בחיוב מלא כאשר עלויות המשלוח עם שליח הלוך וחזור עלי.

באין ספור אתרים שחיפשתי בהם מידע על התקלה - לא נמצא מידע אמין ונגיש ואכן הומלץ לי להחליף סוללה בעלות של כ-200 ש"ח או לוח אם בעלות של כ-350 ש"ח .

יש אור בקצה המנהרה - אחרי חודשיים של תסכול ולילות של חיפושים נואשים, נמצא בסוף סרטון ביוטיוב שמראה בצורה די ברורה כיצד לפתור את הבעיה, הסרטון דובר גרמנית אך רוב הפעולות לא מורכבות מדי למי שלא חושש לפרק את הרובוט לגורמים עד רמת הבורג.

מדובר ברכיב אלקטרוני קטן וזול על לוח האם שכשל ויש להחליפו בחדש - נשמע מורכב, מסובך ולא פרקטי אך מתברר שלא ממש, בעזרתו של חבר רכשתי את הרכיב (עלה לי 10 ש"ח) פרקתי, החלפתי והרכבתי - הרובוט חזר לעבוד ללא התקלה !.

לא נדרש ידע מיוחד באלקטרוניקה (ממש שאין לי) צריך את הרכיב, ומספר כלי עבודה די בסיסיים ובעיקר אומץ.

אם זה מענין כאן משהו אשמח לפרט יותר כיצד יש לבצע.

שיהיה בהצלחה.

אדם.

Schturman
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אדם, ברור שכדאי לפרט. אם לא קשה, תוסיף גם סרטון ולינק לרכיב.

Adam2018
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

שלומות,

הלינק המצורף הוא של הסרטון בגרמנית שפעלתי על פיו וכל הקרדיט מגיע ליוצר.

הסרטון הוא די ארוך כך שניתן לדלג קדימה (מי שלא מבין גרמנית יכול לכבות את הקול).

מציע לקרוא את ההסבר שלי (ממש לא תרגום מדויק) ולראות את הסרטון עד סופו ורק אז להחליט אם לבצע.

כמובן שאני לא לוקח שום אחריות על שום דבר ולא ממליץ לבצע – האחריות היא על המבצע ולשיקול דעתו אם כדאי.

פעלתי פחות או יותר כפי שמוסבר, זה לא כל כך מסובך, לי זה הצליח – השואב עובד היטב.

משך התיקון: כשעה עד שעתיים – תלוי במיומנות.

דרגת קושי: בינוני מינוס.

ציוד דרוש: מברג פיליפס ארוך ודק עם ראש קטן ממוגנט(ממליץ לא להשתמש במברגה), שפיץ פלייר קטן עם זרועות ארוכות, מספר צלוחיות להפרדת הברגים והרכיבים, מלחם עם ראש שפיצי חד + בדיל, רכיב אלקטרוני : נגד טרמיסטור פולימרי 30 וולט 3 אמפר להלן באנגלית :

PTC Resettable Thermistor Polymer Self-Recovery 30V A3

ניתן למצוא בחנויות לרכיבים אלקטרונים או באינטרנט – בעלות של שקלים בודדים.

1. כיבוי השואב ע"י לחיצה ארוכה על כפתור הכיבוי.

2. הסרת תא האבק והפילטר (שלא ילכלך את שולחן העבודה) בסרטון הוא מוציא בהמשך.

3. פירוק בורג מברשת 3 זרועות והסרתה (כל הברגים הם פיליפס)

4. פירוק 7 ברגי מגן תחתון אחד מהם מכוסה במדבקה לבנה(לשים בצלוחית שלא יאבדו)

5. הסרת מגן תחתון + מגן מברשת + מברשת.

6. הוצאת הסוללה בזהירות, ניתוק החיבור קצת לא נוח ויש לשחררו בעדינות וזהירות.

*השואב ברובו בנוי ממכלולים כך שזה חוסך הרבה עבודה ומקל על רכישת חלקי חילוף במידת הצורך.

7. פרוק מכלולי הגלגלים, בכל אחד 3 ברגים(יש אחד שנוח ללחוץ את הגלגל מטה בשביל לשחררו)

8. פירוק מנוע מברשת 3 רגליים ע"י 3 ברגים.

9. פרוק הגלגל הקדמי ללא ברגים, משיכה קלה מעלה(ללא כלי עזר)

10. פרוק 17 ברגים שמחברים את שני חלקי השואב(אחד מהם מכוסה עם מדבקה לבנה)

11. פרוק 8 ברגים של מחזיק הפגוש (יותר נוח להפריד לגמרי ולא את שניהם יחד כמו בסרטון.)

**להפוך את השואב בשתי ידיים.

12. פרוק מגן עליון, הוא לא מחובר עם ברגים, יש לו 9 רגלי קליפס שתפוסות די חזק וצריך זהירות אך נחישות בשביל לשחררן בלי לשבור (ממליץ לא להיעזר בשום כלי פרט לידיים) לי זה הצליח כשהתחלתי מהמרכז לימין ואחר כך לשמאל.

13. פרוק 6 ברגי מחזיקי צירי הדלת + הוצאת המחזיקים והדלת.

14. פרוק 5 ברגי מגן הסורק, 3 מהם מכוסים עם מגן פלסטי, אני חילצתי אותם בעזרת סיכה, 3 הברגים המכוסים שונים מהשניים האחרים ויש למיקום שלהם חשיבות – לשים לב.

15. פרוק 4 ברגים שמחזיקים את הסורק במקומו, הסורק הוא הרכיב השני בעלותו אחרי לוח האם כך שלהתייחס אליו בזהירות ועדינות.

***בשלב זה מפרידים את שני חלקי השואב (בסרטון הוא שכח לשחרר את אחד הברגים).

בסרטון הוא מבצע את ההלחמות כאשר לוח האם מחובר לשואב, אני התחלתי כך אך היה לי לא נוח ופרקתי את לוח האם מהשואב – לשיקולכם.

16. מפרקים את שני הברגים שמחזיקים את לוח הלחצנים, ומסירים את הלוח.

17. שחרור 10 קונקטורים חשמליים שמחברים את לוח האם למכלולים השונים, הם ממוקמים מסביב לכל לוח האם, חלקם משתחררים בקלות וחלקם אני נעזרתי בשפיץ פלייר – קצת תשומת לב וזהירות לא לגרום נזק, אחרי הראשון היתר זה כבר פשוט, לכולם יש רק כיוון אחד בו הם יכולים להתחבר כך שזו לא בעיה.

18. שחרור 4 הברגים שמחברים את לוח האם לשואב רק לאחר שחרור הקונקטורים ! (לא לשחרר את הברגים ואז את הקונקטורים היות והסיכוי לנזק יותר גדול.

19. זיהוי הרכיב המסומן בתמונה 1 (בסרטון הוא מבצע עליו בדיקות בשביל לוודא שהוא פגום)

20. רכיב זה מולחם ללוח האם בשתי נקודות תמונה - 2 (ניתן לראות על הרכיב שני סימונים בצורת קשת תחתם נמצאות הרגליים שמחברות אותו בהלחמה ללוח האם).

עכשיו מתחיל החלק היותר פשוט לביצוע אך שדורש יותר תשומת לב ומיומנות.

21. בעזרת המלחם יש לחמם ולהמיס את הבדיל הישן שמחבר את רגלי הרכיב ללוח האם מבלי לגעת בשום רכיב אחר בשביל למנוע נזק, כמו גם להימנע מחימום ממושך מאותה סיבה, בעזרת השפיץ פלייר למשוך תוך כדי ההמסה את הרכיב החוצה ממקומו, הגישה לא נוחה והכל קטן וצפוץ אך חייבים להקפיד על זהירות אחרת כל העבודה לא שווה אם ייגרם נזק.
אין קיצורי דרך, הרבה סבלנות ועקשנות, כיוון ואין צורך יותר ברכיב הישן אין בעיה לגרום לו נזק בתהליך חילוצו.
לאחר חילוץ הרכיב הישן, לנקות בזהירות את עודפי הבדיל הישן כך שהמקום יהיה מוכן להלחמת הרכיב החדש.

אם נותר בדיל ישן בתוך החורים, ממיסים אותו ובעזרת סיכה מוחזקת ע"י השפיץ פלייר פותחים את החור (לא חייבים לפתוח את החורים, ניתן להלחים ישירות על הבדיל הישן)

22. מתאימים את רגלי הרכיב החדש שיהיו במידה של החורים בלוח האם, הרכיב צריך להיות מולחם היטב ולא לגעת בשום רכיב אחר כמו גם לא לבלוט גבוה, אני כופפתי וקיצרתי את הרגלים, כך הייתה לי גישה יותר נוחה להלחים, תמונה - 3.

זו הייתה הפעם החמישית שאני מנסה את כוחי בהלחמה, זה ממש לא נראה מקצועי אך מולחם היטב ולא רופף,
זו כל "הפואנטה" של העבודה לכן יש להקפיד על ביצוע מיטבי, אחרי שמתקרר לוודא ששתי הרגליים הולחמו ללוח האם, מעבר לזה לצערי אין לי טיפים בנושא הלחמות.

אין דרך לבדוק שבוצע כפי שצריך פרט מלהרכיב חזרה שלב אחרי שלב את הרובוט ולקוות לטוב.

הסרטון עוזר בהחלט לעקוב אחרי ההרכבה.

אם אני הצלחתי – מאמין שגם אתם !

בהצלחה
אדם ה.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Schturman
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אדם, המון תודה על ההסבר :)
הייתי קצת לא סבלני וגם חיפשתי ביוטיוב וראיתי את הסרטון הזה ויש עוד אחד כמעט אחד לאחד רק באנגלית. סרטון גם ארוך יותר משעה (אם מישהו רוצה לשמוע באנגלית).

evic (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

היי אדם!
תודה על השיתוף, ההשקעה וההסבר המפורט!!!! לא האמנתי באמת שניתן יהיה לתקן, מחפש עכשיו החלק בארץ, אם לא אמצא אזמין מחול.
אעדכן ומקווה מאוד שיפתור גם לי הבעיה : )

אגב, אם אני מבין נכון, זה הרכיב?
https://www.4project.co.il/product/rese ... ptc-30v-3a

meitav_oz
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0

תקלה 13 ברובוט שיאומי

נושא שלא נקרא #7 

היי אדם תודה על ההסבר יש לי מס שאלות אשמח ליצור איתך קשר

erezgur
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 131 פעמים
קיבל תודות: 78 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

נתקתי במקרה בשרשור אז אוסיף מעט:
נתקלתי בבעיה זהה בשני רובוטים של בני המשפחה. הזמנתי לוח אם חדש מעלי אקספרס (כ-65$) והחלפתי.
הסרטון המצורךף למעלה של החלפת הפ]יוז בלוח האם יש לו גם גרסה אנגלית (אותו אדם העלה גרסה בשפת האם שלו - גרמנית) ובשפה האנגלית. הסרטונים ארוכים (מדי) וכוללים פירוק מיותר של רכיבים שלא נדרש לפרק אותם (למשל גלגלים ומנוע מברשת הצד), אבל למי שיש סבלנות בהחלט ניתן ללמוד מהם.

בשלב מסויים הזמנתי גם 10Xפיוזים חדשים ואני מקווה שיההי לי כח בקרוב לנסות להחליף את התקולים בלוחות האם התקולים שברשותי, שיהיה גיבוי...

קישורים להזמנות שלי:
לוח אם - https://www.aliexpress.com/item/4000493958707.html
פיוזים - https://www.ebay.com/itm/10PCS-X-RUILON-SMD2920P185TF-SMD2920-1-85A-PTC-Resettable-Fuses/333603777404

מאמר בנושא שעזר לי קצת להבין מי נגד מי - https://xiaomirobot.wordpress.com/error-13-no-not-charging-roborock-battery-motherboard-fuse/

katvy77
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #9 

אדם כל הכבןד לך על התשוקה שלך לעזור למישהו בעולם הזה חחח. מדהים! אגב נכנסתי לסרטון וראיתי שיש כתוביות גם בעברית..🙏🌹

katvy77
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

רק עכשו שמתי לב שההתכתבויות ישנות לפני שנתיים ויותר חח.. ואני מתברבדת כאן.. חח העיקר פרקתי את השואב והגעתי לדלב ההלחמה .. לא יודעת איך להמשיך נקווה לטוב..

katvy77
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #11 

מתברבשת..
הגעתי לשלב ההלחמה🤦😃

שלח תגובה

חזור אל “רובוטים ביתיים”