קצת חוות דעת על רובורוק S5 MAX

רובוטים שואבי אבק, שוטפי רצפות וחלונות
Schturman (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

קצת חוות דעת על רובורוק S5 MAX

נושא שלא נקרא #1 

קצת חוות דעת על S5 MAX...
אתחיל מהקניה. רכשתי אותו מגיירבסט בעלות של כ-452$ שזה בערך 1600ש"ח + תוספת של 240ש"ח לחברת אקסלוט על שחרור ממכס = 1840ש"ח
בחבילה לא היו תוספות מפנקות כמו פילטרים נוספים, מברשות וכו'. הכל פעם אחד.

התרשמות משימוש של ימים בודדים:
* מבחינת הגודל נראה די דומה ל S55 שלי
* מכסה של ראש לייזר נראה לי לא נייד כמו ב S55 שניתן ללחוץ עליו קלות ולהרגיש מין קליק, בזה נראה סטטי לגמרי.
* מיכל המים גדול (290 מ"ל) ובגלל שמנגנון מים פה אלקטרוני ואתה יכול לקבוע איפה וכמה מים רובוט אמור להשתמש, אז המיכל הזה מספיק לי לנקות את הדירה (שטח ניקוי כ-52 מטר מרובע) וגם אחר כך לשלוח אותו שוב לאיזורים מסויימים לניקיון נוסף.
* פילטרים למים - אין פה בגלל המנגנון חלוקת מים אלקטרוני. מים מתפטפים ישירות על המטלית.
* מברשת צידית 5 זרועות והיא מגומי כמו ב S6/T6
* מברשת ראשית גם כמו ב S6/T6 עם הקצוות המתפרקים לניקוי נוח משערות.
* פילטר ראשי - אותו דבר כמו ב S50/S6, ניתן להשתמש בכאלה שניתנים לשטיפה ובכאלה שלא.
* מיכל האבק טיפה יותר קטן מ S50/S6 - הוא 460 מ"ל וצורה שלו קצת מאורכת.
* ניקיון - אלגוריטם חישוב שלו משופר (לפי מה שכותבים) והוא לא סתם עושה קוי Z אלא מתאים את עצמו לאיזור. למשל אצלי כשהוא נכנס למטבח, הוא מנקה אותו הפוך משאר החדרים.
* מפה - אחרי הרצה ראשונה בבית, הוא בנה מפה די מדוייקת וחילק אוטומטי לחדרים. לא אהבתי חילוק ועשיתי עריכה לפי איך שרציתי. גם כן בסלון יש איזור שלפעמים אני מעוניין לנקות אותו ספצפי, אז בתוך סלון גם יצרתי מין מלבן שהוא בתכלס חדר. מאוד נוח, לא צריך לצייר איזור כל פעם מחדש, אלא רק ללחוץ על החדר הזה שהוא בתוך חדר ורובוט ינקה רק אותו.
* ניתן לבחור עוצמת שאיבה וכמות המים לכל חדר בנפרד. גם קטע נוח, למשל למי שיש פרקטים ולא רוצה שיהיה הרבה מים שם או שבכלל שלא יהיו.
* סוללה ועוצמת שאיבה אותו דבר כמו ב S50/S6, רובוטים חזקים :)
* יצירת סצנות גם דומה, רק יש פחות בחירות וזה די הגיוני. למשל בS5 אני יכול לבחור בסצנה באיזה עוצמה הוא ינקה, ופה אני לא יכול, כי מתכנתים את זה לפני בהגדרות של הרובוט, מה שכתבתי למעלה שניתן לבחור עוצמה וכמות המים.
* יצירת טיימרים בדומה ל S6 שניתן לבחור חדרים ספצים, ועכשיו גם בדומה ל S50 אחרי עדכון אחרון (בטא).
* רעש - נשמע שהוא מרעיש קצת פחות מ S50 שלי.
* איזורים אסורים וקירות וירטואלים - אותו דבר. איזורים אסורים לניגוב עוד לא בדקתי, אין לי שטיחים כרגע, אז אין צורך.
* עברית - כמו בכל דור 3 (שזה S6/T6, 1S ), לא ניתן לצרוב חבילות שפות custom, רק חבילות שפות רשמיות (הם מוצפנות ועדיין לא פרצו אותם). השפות כמו בכל הרובוטים האלה מופיעים באפליקציה והם משוייכים לאיזור... למשל אצלי לא היה ברשימה רוסית (משוייך לישראל), אז פשוט התקנתי את החבילה הרשמית לבד...

מסקנות:
* אישית מאוד מרוצה מהקניה
* למי שלא חשוב ניקיון לח, אז לדעתי אפשר להשאר גם עם S6 או אפילו S50 אחרי העדכון עם חילוק חדרים.
* טיפ קטן שכנראה תופס גם ל S6 ו-S50 אם אחרי חלוקה לחדרים אתם נתקלתם במצב שרובוט נתקע מדי פעם נגיד ביציאה מאיזה חדר שיש שם מדרגה קטנה שהוא לא אמור להתקע. תעשו עריכת מפה ותזיזו גבול מאותו איזור של המדרגה קצת קדימה או אחורה.
* אמשיך לעקוב ואם יהיה משהו, אני אוסיף.
* יש שאלות, תשאלו ;)
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

tomerR
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

תודה על הסקירה,
אפשר לשאול למה שדרגת מהS5 ? הרי ההבדלים לא גדולים במיוחד

Schturman (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

tomerR כתב:תודה על הסקירה,
אפשר לשאול למה שדרגת מהS5 ? הרי ההבדלים לא גדולים במיוחד
...
היי. התלהבתי מקטע של מים, איזורים אסורים לניגוב וחלוקת חדרים. אחרי שרובוט כבר היה בדרך, נודע לי על גרסה חדשה ל s5 שכוללת חלוקת חדרים. יש מצב שאם הייתי יודע על זה לפני קניה, אולי לא הייתי קונה אותו :)
אבל עדיין לא מצטער, כרגע נהנה שלא צריך פילטרים למים ולא צריך להוסיף מים אחרי חצי שעה, גם אפשר להקטין כמות המים על רצפת פרקט ולהגדיל באיזורים המלוכלכים יותר.

Schturman (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

עוד דבר, ד"א עכשיו גם יוצא S6 Pure, זה יהיה ממש מזמוז כסף להחליף למי שכבר יש S6 רגיל למשל. זה נטו מרקטינג...

tomerR
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #5 

אגב

Schturman (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

@tomerR
תודה, אחלה review :)

gilg
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 4 פעמים

חוות דעת Roborock S5 MAX

נושא שלא נקרא #7 

רוצה לשתף שיש ברשותי Roborock S5 MAX כבר מספר חודשים ואני מאד מרוצה.

השאיבה ברמה גבוהה (עושה את אותה עבודה בפחות מעברים מהרומבה 960 שהיה לי)

ניגוב - פיצ'ר נחמד ועונה על הציפיות (שלא היו גבוהות), טוב לתחזוקה אבל לא מחליף שטיפת רצפה.

מיפוי ואפליקציה - מאד נוח וחוסך זמן והתעסקות, במיוחד שאפשר לשלוח אותו לחדר מסוים ולא צריך לקחת אותו ביד או להנחות אותו עם שלט.

ניקוי פילטרים ומברשות - הרבה יותר פשוט וקל מאשר הרומבה 960, מאד ידידותי למשתמש.

פרטיות - אין מצלמה.. גלאי LIDAR שעושה עבודה טובה מאד (ואולי יותר..)

מחיר - קניתי ב-1800 ש"ח מבחינתי יותר זול מסדרות רומבה מקבילות (לא הפשוטוח יותר), חבל רק שהזמינות נמוכה בארץ.

מומלץ!

Schturman (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

אכן, רובוט מעולה... לפי פירסומים בפייסבוק לאפליקציה של ROBOROCK הוסיפו עברית (גם ממשק וגם שפה). אז קרוב לודאי בקרוב גם יצא ל-Mi Home (מקווה) - יהיה נחמד...

tomerR
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

הוסיפו עברית בצורה עקומה - האפ' עצמה מתורגמת לעברית אבל הפלאגין לשליטה על הרובוט (אותו אחד שיש במי הום) הוא עדיין באנגלית - רק שכל התצוגה מתהפכת ימין-->שמאל

עריכה: לאחר עדכון אפ' וקושחה אחרון - יש עברית מלאה באפ' כולל עברית בהתראות קוליות. נראה טוב

Schturman (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

tomerR כתב:הוסיפו עברית בצורה עקומה - האפ' עצמה מתורגמת לעברית אבל הפלאגין לשליטה על הרובוט (אותו אחד שיש במי הום) הוא עדיין באנגלית - רק שכל התצוגה מתהפכת ימין-->שמאל

עריכה: לאחר עדכון אפ' וקושחה אחרון - יש עברית מלאה באפ' כולל עברית בהתראות קוליות. נראה טוב
...
·
תומר, תודה.
אני יודע על העדכון, רק שגרסה שלי היא גלובלית ואצלי לא מופיע עברית לא לממשק ולא לחבילת שפות (נקנה מחו"ל).
מחפש קובץ של חבילת שפות בעברית לצריבה עצמית :D

נ.ב. מצאתי והתקנתי לבד :D

RonnieK
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

Re: קצת חוות דעת על רובורוק S5 MAX

נושא שלא נקרא #11 

אני רואה שאין יבואן רשמי לדגם הזה משום מה, יש יבואן אמין שהאחריות שלו שווה משהו, או שפשוט לרכוש את הכי זול שאני מוצא?

ahiel
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

Re:

נושא שלא נקרא #12 

08/10/2020 22:18  
Schturman כתב:
תומר, תודה.
אני יודע על העדכון, רק שגרסה שלי היא גלובלית ואצלי לא מופיע עברית לא לממשק ולא לחבילת שפות (נקנה מחו"ל).
מחפש קובץ של חבילת שפות בעברית לצריבה עצמית :D

נ.ב. מצאתי והתקנתי לבד :D
...
תוכל לשתף את הקובץ ואיך מתקינים?
תודה

FIRE_WIRE
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 419 פעמים
קיבל תודות: 132 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

05/01/2020 19:42  
Schturman כתב:
קצת חוות דעת על S5 MAX...
אתחיל מהקניה. רכשתי אותו מגיירבסט בעלות של כ-452$ שזה בערך 1600ש"ח + תוספת של 240ש"ח לחברת אקסלוט על שחרור ממכס = 1840ש"ח
בחבילה לא היו תוספות מפנקות כמו פילטרים נוספים, מברשות וכו'. הכל פעם אחד.

התרשמות משימוש של ימים בודדים:
* מבחינת הגודל נראה די דומה ל S55 שלי
* מכסה של ראש לייזר נראה לי לא נייד כמו ב S55 שניתן ללחוץ עליו קלות ולהרגיש מין קליק, בזה נראה סטטי לגמרי.
* מיכל המים גדול (290 מ"ל) ובגלל שמנגנון מים פה אלקטרוני ואתה יכול לקבוע איפה וכמה מים רובוט אמור להשתמש, אז המיכל הזה מספיק לי לנקות את הדירה (שטח ניקוי כ-52 מטר מרובע) וגם אחר כך לשלוח אותו שוב לאיזורים מסויימים לניקיון נוסף.
* פילטרים למים - אין פה בגלל המנגנון חלוקת מים אלקטרוני. מים מתפטפים ישירות על המטלית.
* מברשת צידית 5 זרועות והיא מגומי כמו ב S6/T6
* מברשת ראשית גם כמו ב S6/T6 עם הקצוות המתפרקים לניקוי נוח משערות.
* פילטר ראשי - אותו דבר כמו ב S50/S6, ניתן להשתמש בכאלה שניתנים לשטיפה ובכאלה שלא.
* מיכל האבק טיפה יותר קטן מ S50/S6 - הוא 460 מ"ל וצורה שלו קצת מאורכת.
* ניקיון - אלגוריטם חישוב שלו משופר (לפי מה שכותבים) והוא לא סתם עושה קוי Z אלא מתאים את עצמו לאיזור. למשל אצלי כשהוא נכנס למטבח, הוא מנקה אותו הפוך משאר החדרים.
* מפה - אחרי הרצה ראשונה בבית, הוא בנה מפה די מדוייקת וחילק אוטומטי לחדרים. לא אהבתי חילוק ועשיתי עריכה לפי איך שרציתי. גם כן בסלון יש איזור שלפעמים אני מעוניין לנקות אותו ספצפי, אז בתוך סלון גם יצרתי מין מלבן שהוא בתכלס חדר. מאוד נוח, לא צריך לצייר איזור כל פעם מחדש, אלא רק ללחוץ על החדר הזה שהוא בתוך חדר ורובוט ינקה רק אותו.
* ניתן לבחור עוצמת שאיבה וכמות המים לכל חדר בנפרד. גם קטע נוח, למשל למי שיש פרקטים ולא רוצה שיהיה הרבה מים שם או שבכלל שלא יהיו.
* סוללה ועוצמת שאיבה אותו דבר כמו ב S50/S6, רובוטים חזקים :)
* יצירת סצנות גם דומה, רק יש פחות בחירות וזה די הגיוני. למשל בS5 אני יכול לבחור בסצנה באיזה עוצמה הוא ינקה, ופה אני לא יכול, כי מתכנתים את זה לפני בהגדרות של הרובוט, מה שכתבתי למעלה שניתן לבחור עוצמה וכמות המים.
* יצירת טיימרים בדומה ל S6 שניתן לבחור חדרים ספצים, ועכשיו גם בדומה ל S50 אחרי עדכון אחרון (בטא).
* רעש - נשמע שהוא מרעיש קצת פחות מ S50 שלי.
* איזורים אסורים וקירות וירטואלים - אותו דבר. איזורים אסורים לניגוב עוד לא בדקתי, אין לי שטיחים כרגע, אז אין צורך.
* עברית - כמו בכל דור 3 (שזה S6/T6, 1S ), לא ניתן לצרוב חבילות שפות custom, רק חבילות שפות רשמיות (הם מוצפנות ועדיין לא פרצו אותם). השפות כמו בכל הרובוטים האלה מופיעים באפליקציה והם משוייכים לאיזור... למשל אצלי לא היה ברשימה רוסית (משוייך לישראל), אז פשוט התקנתי את החבילה הרשמית לבד...

מסקנות:
* אישית מאוד מרוצה מהקניה
* למי שלא חשוב ניקיון לח, אז לדעתי אפשר להשאר גם עם S6 או אפילו S50 אחרי העדכון עם חילוק חדרים.
* טיפ קטן שכנראה תופס גם ל S6 ו-S50 אם אחרי חלוקה לחדרים אתם נתקלתם במצב שרובוט נתקע מדי פעם נגיד ביציאה מאיזה חדר שיש שם מדרגה קטנה שהוא לא אמור להתקע. תעשו עריכת מפה ותזיזו גבול מאותו איזור של המדרגה קצת קדימה או אחורה.
* אמשיך לעקוב ואם יהיה משהו, אני אוסיף.
* יש שאלות, תשאלו ;)
...
אני חושב לקנות אותו, לאחר שנה + ניסיון שאתה משתמש בו (או חברים אחרים כמובן) -תוכל לחדש לטוב או לרע?
יש לי התלבטות קלה לגביו או לגבי Roborock S6 MaxV
תודה!
And the meek shall inherit the earth
...

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #14