שואב רובוטי Roborock - איזה דגם מומלץ? (S50 / S5 Max / S6)

רובוטים שואבי אבק, שוטפי רצפות וחלונות
Or10 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

שואב רובוטי Roborock - איזה דגם מומלץ? (S50 / S5 Max / S6)

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

אחרי שקראתי סקירות וביקורות, די התמקדתי בשואבים של Roborock (חוות הדעת קצת מעורבות על השואב החדש של Xiaomi, דגם ה-mop pro...).
למיטב הבנתי (ותקנו אותי אם אני טועה):
  • ל-S50 יש רקורד מצוין של ביצועים ואמינות, אבל הפסיקו כבר לייצר אותו. יש עדיין כמה חנויות בודדות בארץ שמציעות אותו למכירה.
  • ה-S5 Max הוא למעשה ה-S50 על כל מאפייניו הטובים, פלוס כמה שיפורים נחמדים: מנגנון הניגוב (מיכל מים גדול יותר ואמין יותר מבחינת טפטופים, שליטה לפי אזורים מה יעבור שאיבה ו/או ניגוב וכו'), זמן סוללה מוגדל, הטענה חכמה לפי הצורך וגם יקר יותר ב-300 שקל בערך.
  • ה-S6 הוא איפשהו בין שניהם מבחינת המאפיינים, אבל באותו מחיר כמעט של ה-S5 Max, כך שכנראה במחיר הזה כבר עדיף לקנות את ה-S5 Max.
מכל הסיפור הזה נראה שכדאי ללכת על ה-S5 Max, רק שבאופן די מוזר בחיפושים ברשת מצאתי רק חנות אחת בכל הארץ שמוכרת אותו (בניגוד ל-S6, שמופיע בכמה חנויות). זה הגיוני...?
קצת מעלה את החשש גם מבחינת זמינות לתיקונים, הזמנת חלקי חילוף מתכלים בהמשך וכו'.
על מה הייתם ממליצים?

tomerR
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

S5 מקס.
יש לי S6 כבר יותר משנה, עובד לפחות 5 פעמים בשבוע. רובוט אמין ועובד מצוין . אם הייתי קונה רובוט היום הייתי קונה את המקס בלי לחשוב פעמיים.
אין בעיה של להשיג חלפים למקס או כל רובוט אחר של רובורוק באליאקספרס. אם אתה קונה בארץ, מין הסתם חלפים לתיקונים זו לא בעיה שלך בשנה הראשונה.
לפי מיטב ידיעתי, באג הם היבואן הרשמי בארץ של רובורוק אבל משום מה הם מוכרים רק את ה S6 , בזמן ש XISTORE מוכרים את המקס באותו מחיר (לפני הנחות..) - אבל הם יבואן מקביל. למיטב הבנתי גם באג וגם XISTORE נותנים שירות דיי בינוני (עפ"י ביקורות בגוגל מפס לפחות על XISTORE) בכל מקרה, כך שזה לא איזה דילברייקר לקנות מם.
למקס יש קופון שמוריד לך קצת ל 1769 אם אתה קונה ב XISTORE -
geekbuy בעגלה

Or10 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

@tomerR
תודה רבה על התשובה המפורטת!
ראיתי במדריך למשתמש שאת מרבית החלקים המתכלים (מברשת ראשית, מברשת צד, מטלית ניגוב וכו') צריך להחליף בערך כל 6 חודשים. מהניסיון שלך עם השואב כבר למעלה משנה זה באמת נדרש בתדירות הזו?

אגב, מניח שהחלפים באלי אקספרס הוא לא מקוריים. יצא לך להזמין משם? יש באמת הבדל בביצועים של השואב אם זה חלפים מקוריים או לא?

tomerR
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

@Or10
·את המתכלים צריך להחליף לפי שעות עבודה - יש תת תפריט תחזורה באפ' .
למשל, המברשת ראשית שלי מוגדרת ל 300 שעות עבודה ואני אמור להחליף אותה עוד 52 שעות. זה אחרי יותר משנה שהוא אצלי
יצא לי להזמין חלפים מבנגגוד וגם מאליאקספרס. אכן רוב החנויות מוכרות חלפים לא מקוריים (וגם מציינות את זה) והשוני באיכות יכול להיות גדול. פילטרים - זה לא משנה הרבה בלא מקוריים. את המקורי אפשר לשטוף וגם ככה ממש לא מומלץ לשטוף אותם, בזמן שאת החליפי אי אפשר לשטוף בכלל. אני לא חושב שיש הבדל בביצועים של השואב בהקשר למתכלים.

יש חנות באליאקספרס בשם MY ROBOT HUB שמוכרת חלפים מקוריים. ממליץ מנסיון
https://ewalle.aliexpress.com/store/932076

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

קניתי מברשת ראשית לא מקורית ל- S6 שלי והיא הרעישה מאוד. כל שאר החלפים החלופיים היו בסדר גמור.

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

hsafra כתב:קניתי מברשת ראשית לא מקורית ל- S6 שלי והיא הרעישה מאוד. כל שאר החלפים החלופיים היו בסדר גמור.
...
גם לי היה ככה ב-S50 למרות שזכור לי שהיה רשום שזה מקורי, אבל לך תסמוך על הסינים

shay820
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 231 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

s6 סוס עבודה ,עובד אצלי בבית באופן יומי ולפעמים בשני מפלסים .
רק למצוא חלקי חילוף טובים זה קצת בעייתי .

Or10 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

תודה רבה לכולם על התגובות והלינקים! :)

שלח תגובה

חזור אל “רובוטים ביתיים”