חוות דעת על SVS prime elevation

אודיו בקולנוע-ביתי ופורמטים רב-ערוציים - רסיברים, מגברי כח-רב ערוציים, פרוססורי-אודיו וכו'
שמוליק_טל (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

חוות דעת על SVS prime elevation

נושא שלא נקרא #1 

היי,

אני כרגע עם מערכת בתצורה של 5.2.2 עם רסיבר דנון AVR-2700h.
לרמקולים אטמוס שמתי שני רמקולים קטנים של ימהה ששימשו אותי בעבר כרמקולים לסראונד. הרמקולים מותקנים על הקיר הקדמי, בזווית למטה כלפי המאזין (אין לי אפשרות להתקין בתקרה, מפני שהתקרה בשיפוע ומאוד גבוהה)
הסאונד מכל המערכת מצויין אבל אפקט האטמוס בכלל לא מורגש, גם לא לא בסרטוני ההדגמה של דולבי (מוזרם מ Xbox series X).

חשבתי בשלב ראשון להחליף את רמקולי האטמוס ל SVS prime elevation ורציתי לשמוע חוות דעת של מי שהשתמש בהם.
חוות הדעת עליהם ביוטיוב מחמיאות בצורה מעוררת חשד. הרמקולים הללו מתומחרים מאוד גבוה לרמקול כל כך קטן.
השאלה היא פשוטה : האם הם שווים את ההשקעה הלא קטנה?

שאלה שניה, האם תוספת של עוד שני רמקולי אטמוס אחוריים, תעשה שינוי גדול מבחינת האפקט. יש לי אפשרות להתקין עוד שניים מעל הספה בסלון, אבל מדובר כאן כבר בהשקעה גדולה - החלפה של הרסיבר וקניה של עוד לפחות שני רמקולים (או ארבעה אם רוצים שכולם יהיו זהים).

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: חוות דעת על SVS prime elevation

נושא שלא נקרא #2 

ניסית להגביר את הרמקולים הקיימים?
נדמה לי ש4 רמקולים אמורים לתת חוויה יותר טובה ופיזורית.
המחיר אכן מופרז, זה חלק מהמחיר שמשלמים על המיתוג של הרמקול וצורת הwedge שלו, גם המקבילים של קליפש RP-500SA, יקרים, אם כי יש להם גם את ה-R-41SA וRP-140SA שזולים יותר.
לגבי ביקורות מחמיאות באופן חשוד, זה טיבן של רוב הביקורות ברשת היום, כי לכל המבקרים יש תמריצים כלכליים כאלו ואחרים.
נערך לאחרונה על ידי Avi_Dagan ב 14/01/2021 12:50, נערך 2 פעמים בסך הכל.
Jack of some trades, master of none

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

מה גובה התקרה?

שמוליק_טל (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #4 

התיקרה בשיפוע מ 2.5 מטר עד כ 6 מטר בצד השני. צורת הישיבה היא כזאת שהמסך יושב על הקיר של הגג, כך שצד אחד של הקיר נמוך והצד השני גבוה.
מכיוון שכך, אני לא יכול להתקין את הרמקולים צמוד לתקרה.
הייתי מצרף תמונה, אבל הפורום הזה מאוד לא ידידותי בהעלאת תמונות.

שמוליק_טל (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

14/01/2021 12:43  
Avi_Dagan כתב:
ניסית להגביר את הרמקולים הקיימים?
נדמה לי ש4 רמקולים אמורים לתת חוויה יותר טובה ופיזורית.
המחיר אכן מופרז, זה חלק מהמחיר שמשלמים על המיתוג של הרמקול וצורת הwedge שלו, גם המקבילים של קליפש RP-500SA, יקרים, אם כי יש להם גם את ה-R-41SA וRP-140SA שזולים יותר.
לגבי ביקורות מחמיאות באופן חשוד, זה טיבן של רוב הביקורות ברשת היום, כי לכל המבקרים יש תמריצים כלכליים כאלו ואחרים.
...
כן, הגברתי דיי הרבה מעבר למה שהכיול של הרסיבר קבע, אני פשוט לא מרגיש שיש איזה אפקט של גובה, נשמע כאילו הכל מכגיע מקדימה ומהצדדים. אפילו בקטעים של דמו של אטמוס, עם גשם, זה ממש לא נשמע מלמעלה.
לגבי תמריצים לביקורות, זה דיי שקוף. כל מי שעושה ביקורות על קולנוע ביתי ביוטיוב,קיבל סט רמקולים מ SVS. אני לא מטיל ספק באיכות הרמקולים, יש לי pb 2000 pro ואני מרוצה מאוד ממנו, אבל מצד שני אני לא מאמין בקסמים. קשה לי להאמין שרמקול קטן עם וופר 4.5" יכול לתת ביצועים מופלאים כמו שמתארים אותו ביוטיוב. אני יכול לקנות בחצי מחיר רמקולים מדפיים יד 2 ברמה מאוד גבוהה וגם חדשים אפשר למצוא במחירים הרבה יותר אטרקטיביים. אני שואל כאן מפני שלא שמעתי את הרמקול הזה בעצמי וגם כרגע בגלל המגבלות זה לא אפשרי, אבל תמיד יש הפתעות.

Mad
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 245 פעמים
קיבל תודות: 245 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

גם אני הסתבכתי בפורום בהעלאת תמונות.
קראתי באחד האשכולים שהתמונה מוגבלת ב 5 מגה, תנסה.
בכללי הפורמט די מאכזב לעניות דעתי.
לי היה ציפיות יותר גבוהות מהמציאות כרגע.

באופן עקרוני הזוג האחורי אמור להיות מאחורי המאזין, האם זה מתאפשר בחלל שלך?

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

14/01/2021 15:30  
שמוליק_טל כתב:
כן, הגברתי דיי הרבה מעבר למה שהכיול של הרסיבר קבע, אני פשוט לא מרגיש שיש איזה אפקט של גובה, נשמע כאילו הכל מכגיע מקדימה ומהצדדים. אפילו בקטעים של דמו של אטמוס, עם גשם, זה ממש לא נשמע מלמעלה.
לגבי תמריצים לביקורות, זה דיי שקוף. כל מי שעושה ביקורות על קולנוע ביתי ביוטיוב,קיבל סט רמקולים מ SVS. אני לא מטיל ספק באיכות הרמקולים, יש לי pb 2000 pro ואני מרוצה מאוד ממנו, אבל מצד שני אני לא מאמין בקסמים. קשה לי להאמין שרמקול קטן עם וופר 4.5" יכול לתת ביצועים מופלאים כמו שמתארים אותו ביוטיוב. אני יכול לקנות בחצי מחיר רמקולים מדפיים יד 2 ברמה מאוד גבוהה וגם חדשים אפשר למצוא במחירים הרבה יותר אטרקטיביים. אני שואל כאן מפני שלא שמעתי את הרמקול הזה בעצמי וגם כרגע בגלל המגבלות זה לא אפשרי, אבל תמיד יש הפתעות.
...
אולי הקיר הקדמי זה לא המקום הכי מוצלח לקבל את האפקט הרצוי, מה גם שעדיף ארבעה.
לגבי גודל הוופרים, זה סה"כ אובייקטים מקריים של סאונד כמו הליקופטרים וגשם. לא נראה לי שלא צריכה להיות בעייה אדירה לרמקול קטן להתמודד עם זה. הרמקול הספציפי הזה משווק גם כרב שימושי (סראונד, מדפי, להנחה על הצד או הפוך וכו').
לגבי התמריצים, אני לא זוכר פעם אחרונה שראיתי ביקורת שלילית על רמקול, לא משנה של איזו חברה. במקרה הכי גרוע ישימו איזו כוכבית עם איזו הערה מעורפלת כדי שהביקורת תראה אמינה. התמריצים הם מגוונים: עצם זה שחברות מוכנות לשלוח כדי שיהיה תוכן לערוץ/אתר (סיכוי גבוה שיפסיקו אם יקבלו ביקורות רעות), תשלום על ביקורת חיובית, פרסום מוצרים באתר והתמריץ הכי בסיסי של affiliate links לאמזון שמי שקונה דרכו מזכה את המפרסם בתשלום קטן.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

2 רמקולים גבוהים על הקיר הקדמי זה לא מיקום לרמקולי אטמוס.
ברור שתשמע את האפקטים של האטמוס מגיעים מקדימה.
בכל זאת, שם נמצאים הרמקולים.

Nba
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 256 פעמים
קיבל תודות: 235 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

מסכים עם קודמיי.
בשביל לקבל את האפקט של האטמוס אתה צריך למקם אותם בתקרה
זוג אחד כמעט מעליך (אולי 30 סמ לכיוון המסך) זוג שני לכיוון המסך (כמובן בתקרה).
אם אתה רוצה למקם רק זוג אחד ועדיין לקבל את האפקט, תמקם אותם באזור הישיבה.
אני כרגע בתצורה הזו (השניה) הגברתי אותם אחרי כיול בעוד 3+ ומרגישים אותם לגמרי.

בלי קשר, בדקת שההגדרות תקינות? שמעת אותם עובדים מתישהו בהדגמה?
תעלה צילום של ההגדרות ברסיבר.
Denon AVR-X4500H|Epson EH-TW5000|SVS Prime Tower|SVS Ultra Center|SVS PB2000|
Fluance Elite Bipolar Surround|Polk audio 2xOWM3 Atmos|Dune303

שמוליק_טל (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

14/01/2021 15:36  
Mad כתב:

באופן עקרוני הזוג האחורי אמור להיות מאחורי המאזין, האם זה מתאפשר בחלל שלך?
...
יש אפשרות להתקין אותם על הקיר האחרוי מעל הספה של הסלון, כך שיהיו קצת מאחור או אפילו ממש מעל. העניין הוא שכדי להוסיף עוד זוג רמקולים, אני צריך להחליף רסיבר (קניתי אותו בסה"כ לפני שבועיים) ולקנות עוד זוג רמקולים אחד לפחות. גם ההגיון שלי אומר שהוספה של רמקולים ממש מעל המאזין תשפר את האפקט בצורה ניכרת.

שמוליק_טל (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #11 

14/01/2021 15:58  
Avi_Dagan כתב:

אולי הקיר הקדמי זה לא המקום הכי מוצלח לקבל את האפקט הרצוי, מה גם שעדיף ארבעה.
לגבי גודל הוופרים, זה סה"כ אובייקטים מקריים של סאונד כמו הליקופטרים וגשם. לא נראה לי שלא צריכה להיות בעייה אדירה לרמקול קטן להתמודד עם זה. הרמקול הספציפי הזה משווק גם כרב שימושי (סראונד, מדפי, להנחה על הצד או הפוך וכו').
...
יש הבדל גדול בין לשמוע אפקט של הליקופטר מרמקול שמסוגל להפיק תדרים נמוכים לבין רמקול שלא. השתמשתי ברמקולים הקטנים של ימהה כרמקולים צדדיים , מכיוון שהם קטנים וקלים לתליה על הקיר וולא אהבתי את התוצאה. החלפתי לזוג B&W מדפיים וההבדל אדיר. עכשיו אני מרגיש שאני נמצא ממש במרכז ההתרחשות בסרט.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

הרבה אנשים סבורים שכל רמקול יתאים לאטמוס מה שלא נכון.
רמקול אטמוס חייב להיות עם אלמנט של "6.5 לפחות.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

14/01/2021 17:48  
שמוליק_טל כתב:
יש הבדל גדול בין לשמוע אפקט של הליקופטר מרמקול שמסוגל להפיק תדרים נמוכים לבין רמקול שלא. השתמשתי ברמקולים הקטנים של ימהה כרמקולים צדדיים , מכיוון שהם קטנים וקלים לתליה על הקיר וולא אהבתי את התוצאה. החלפתי לזוג B&W מדפיים וההבדל אדיר. עכשיו אני מרגיש שאני נמצא ממש במרכז ההתרחשות בסרט.
...
הB&W כסראונדים?

שמוליק_טל (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #14 

כן, הקדמיים אצלי הם Wharfedale evo 30 רצפתיים, סנטר החלפתי עכשיו ל Kliptch RP-450, סאב וופר SVS 2000 pro ועוד אחד של ימהאה 10", אחוריים B&W 200, ישנים אבל טובים.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

14/01/2021 18:03  
שמוליק_טל כתב:
כן, הקדמיים אצלי הם Wharfedale evo 30 רצפתיים, סנטר החלפתי עכשיו ל Kliptch RP-450, סאב וופר SVS 2000 pro ועוד אחד של ימהאה 10", אחוריים B&W 200, ישנים אבל טובים.
...
יש לך אפשרות להחליף זמנית בין היאמהה לB&W? יתן לך אולי רעיון אם זה ישמע יותר טוב. הסראונד לא יהיה משהו אבל תוכל אולי לקבל יותר התרשמות מאטמוס.
נערך לאחרונה על ידי Avi_Dagan ב 14/01/2021 18:10, נערך פעם 1 בסך הכל.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו רב-ערוצי (ק''ב)”