גם תורי הגיע...XH9096 או XH9095 או Q90

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K

מנהל: מנהלי וידאו

שלח תגובה
spiderman
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

גם תורי הגיע...XH9096 או XH9095 או Q90

לינק להודעה #1 

שלום חברים,
אני יודע ומתנצל מראש, ההשוואה והשאלות ביחס ל-3 הדגמים לעיל מופיעות בפורום בתדירות גבוהה, קראתי את התגובות מהן גם למדתי אבל עדיין יש לי מספר שאלות רק כדי לחזק את הבחירה שתתממש כנראה השבוע.
הגודל-55 אינטש.
המחיר-איננו פקטור כלל, אני מודע להפרשים.
השירות-איננו פקטור, אני מודע לטענות שעולות פה ושם, לא להיכנס לזה.
איכות התמונה-אין מושלם, אני מניח שה-96 מעט מאחור (נכון?) ה-95 וה-Q90 פחות יותר מובילות בצוותא (נכון?)
שקעי HDMI 2.1-לא זקוק בשנים הקרובות.
אז מה אני שואל בעצם?
הממשק-אנחנו בית של מאותגרי ממשקים... אנחנו צריכים אפליקציות בסיסיות למדי (נטפליקס, ספוטיפיי, יוטיוב, טיון-אין וכיו"ב), כרגע מחוברים ליס עם מחשבות לעבור לאפליקציה ספק אחר ברגע שהאינטרנט באזור יהיה מהיר ויציב יותר). איזו מן הטלוויזיות היא בעלת ממשק נוח יותר, אינטואיטיבי יותר ואיזו מהן מצריכה כמה שפחות התעסקות עם הגדרות כדי שרוב הזמן התמונה והקול יהיו מיטביים?

Yuvalfrr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 46 פעמים

Re: גם תורי הגיע...XH9096 או XH9095 או Q90

לינק להודעה #2 

אני אישית ממליץ על ה XH95 בה אני משתמש.

מקום טוב באמצע בין תמונה נחותה של XH90 לבין המפרט של Q90T היקר יותר.

ממשק אנדרואיד זה מה שאתה מחפש, קל, פשוט ופתוח למלא אפליקציות.

סוני 95.

mdk_25
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 614 פעמים

לינק להודעה #3 

22/11/2020 17:47  
spiderman כתב:
שלום חברים,
אני יודע ומתנצל מראש, ההשוואה והשאלות ביחס ל-3 הדגמים לעיל מופיעות בפורום בתדירות גבוהה, קראתי את התגובות מהן גם למדתי אבל עדיין יש לי מספר שאלות רק כדי לחזק את הבחירה שתתממש כנראה השבוע.
הגודל-55 אינטש.
המחיר-איננו פקטור כלל, אני מודע להפרשים.
השירות-איננו פקטור, אני מודע לטענות שעולות פה ושם, לא להיכנס לזה.
איכות התמונה-אין מושלם, אני מניח שה-96 מעט מאחור (נכון?) ה-95 וה-Q90 פחות יותר מובילות בצוותא (נכון?)
שקעי HDMI 2.1-לא זקוק בשנים הקרובות.
אז מה אני שואל בעצם?
הממשק-אנחנו בית של מאותגרי ממשקים... אנחנו צריכים אפליקציות בסיסיות למדי (נטפליקס, ספוטיפיי, יוטיוב, טיון-אין וכיו"ב), כרגע מחוברים ליס עם מחשבות לעבור לאפליקציה ספק אחר ברגע שהאינטרנט באזור יהיה מהיר ויציב יותר). איזו מן הטלוויזיות היא בעלת ממשק נוח יותר, אינטואיטיבי יותר ואיזו מהן מצריכה כמה שפחות התעסקות עם הגדרות כדי שרוב הזמן התמונה והקול יהיו מיטביים?
...
תיקון קטן:
הדגמים הם:
XH9096 או בקיצור XH90
ו-XH9505 או בקיצור XH95.

לגבי השאלה שלך:
אז לסוני יש אנדרויד טיוי.
ולסמסונג יש טיזן.
והרבה אנשים ינסו לשכנע אותך שאחד מהם הכי נוח בעולם, וכל השאר פחות נוחים.
לי יש טלויזיה עם טיזן וסטרימר עם אנדרויד טיוי.
ואני אישית חושב שכל הממשקים נוחים.
ההבדל הוא למה אתה רגיל.

אם אתה רגיל לממשק של טיזן, אז הממשק הזה יראה לך נוח נורא, וכל דבר אחר לא נוח (כי צריך להתרגל אליו).
וכנ״ל עם אנדרויד טיוי. (וכנ״ל עם הממשק של LG גם).
אני אישית רגיל לשניהם, ונוחות הממשק היא ממש לא אישו מבחינתי.
וכל הממשקים מצריכים 0 התעסקות ברגע שהתקנת את האפליקציות ועשית את ההגדרות כפי שנוח לך (למשל סידרת את האפליקציות בסדר שנראה לך הגיוני על המסך).
אתה מדליק, בוחר את האפליקציה הרצויה (חצים הצידה), לוחץ על כפתור אחד וזה רץ.
והתהליך זהה לחלוטין לא משנה באיזו מערכת הפעלה אתה.

ההבדל בעיקרי בין אנדרויד טיוי לטיזן, הוא שלאנדרויד טיוי יש מבחר אפליקציות גדול בהרבה.
זה לא אומר שאתה בהכרח צריך את כל האפליקציות האלה, אבל המבחר בהחלט גדול בכמה סדרי גודל.

yuvalsap
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

לינק להודעה #4 

אני מנחש שתקבל פה תשובות של : סוני. למרות שה Q90/95T יותר טובה מכל מסך שיש לסוני להציע (חוץ מ ה-OLED שלהם). לפי RTINGS מעבר לציונים היותר טובים, המתחרים שהם רואים ל Q90/95T הם סדרות ה OLED של סוני ואל ג'י, לא מסכי ה LED שלהם. אבל חכה קצת ותראה איך כל התגובות פה יהיו לטובת סוני 🤣

spiderman
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #5 

תודה לכל המגיבים.
כנראה שנכון שלכל ממשק מתרגלים, הפניה שלי לפורום באה בעקבות תגובות פה ושם שהתייחסו לצורך לשנות הגדרות בעת מעבר ממקור אחד לשני (למשל מעבר לצפייה בנטפליקס) ובעקבות טענות "החלטיות" למדי בדבר נוחות של ממשק כזה על פני האחר.

אני דווקא איש טכני, מתחזק רכבי אספנות (ידניים כמובן עם קרבורטורים והצתה שמצריכים כיוון..), החזקתי סירה מנועית, עוסק בנגרות אבל כשזה מגיע לתפריטים של המכשירים העכשווים אני די "קופא"..ומעדיף "אוטומטי" כלומר הכי טוב בכי פחות התעסקות בהגדרות.

yuvalsap
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #6 

22/11/2020 21:03  
spiderman כתב:
תודה לכל המגיבים.
כנראה שנכון שלכל ממשק מתרגלים, הפניה שלי לפורום באה בעקבות תגובות פה ושם שהתייחסו לצורך לשנות הגדרות בעת מעבר ממקור אחד לשני (למשל מעבר לצפייה בנטפליקס) ובעקבות טענות "החלטיות" למדי בדבר נוחות של ממשק כזה על פני האחר.

אני דווקא איש טכני, מתחזק רכבי אספנות (ידניים כמובן עם קרבורטורים והצתה שמצריכים כיוון..), החזקתי סירה מנועית, עוסק בנגרות אבל כשזה מגיע לתפריטים של המכשירים העכשווים אני די "קופא"..ומעדיף "אוטומטי" כלומר הכי טוב בכי פחות התעסקות בהגדרות.
...
על איזה שינוי הגדרות מדובר?

slarti
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 137 פעמים

לינק להודעה #7 

אם בממשק עסקינן - אז השאלה פשוטה - תבחר בסוני.
הממשק בסוני נהדר, אבל בעיקר בעיקר, הנוחות של זמינות מלאה של כל דבר באנדרויד הופך את זה ליוצא מן הכלל.
בהנתן שתקציב זה לא שיקול - אז ה-XH95 עדיפה על ה-XH90.

yuvalsap
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

לינק להודעה #8 

אין לסוני שום יתרון בממשק, הטיזן רץ חלק לגמריי ובצורה מעולה בטח בדגמי הפרימיום של סמסונג כמו ה 95T. היתרון היחידי של סוני הוא שיש לה אנדרואיד פתוח אז יש יותר אפליקציות *** שב 90 אחוז מהם לא תשתמש בחיים, אגב כבר יש הרבה מאד אפליקציות בחנות של סמסונג (חוץ מהבסיסיות כמו יו טיוב,נטפליקס, טיון אין , IPTV, PLEX, ספוטיפיי, אפל טי וי, מאקו, Tidal , HOT, StingTV' , כאן 11, prime video וכו וכו' - כולם קיימים בסמסונג ומרחק לחיצה אחת בשלט, שום סיבוך בממשק ושום נעליים, אם בסוני מצאו פתרון איך להגיע לאפליקציה בפחות מלחיצה אחת אני אשמח לשמוע על הפטנט העולמי.) אגב שלט,עוד יתרון ברור לסמסונג.
הבחור פה אמר שישתמש רק בבסיסיות שיש אותן בכל טלויזיה, אבל זה לא מפריע לפורום הכי מוטה בעולם להמשיך להמליץ לו על מסכים נחותים יותר של סוני אל מול הסמסונג בטוענות של "ממשק".
אגב אני לא יודע מה זה הסיפור הזה של שינוי הגדרות תמונה/סאונד כל הזמן כדיי שיהיה מיטבי..אבל לסמסונג Q95 זה בטוח לא קשור. אחרי ההגדרה הראשונית לא נוגעים יותר לא בהגדרות סאונד ולא בתמונה ללא קשר למקור התוכן (אפליקציה/יס/סטרימר/קונסולה וכו')

mdk_25
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 128 פעמים
קיבל תודות: 614 פעמים

לינק להודעה #9 

22/11/2020 21:03  
spiderman כתב:
תודה לכל המגיבים.

...
כמו שאתה רואה מהתגובות, אנשים מאוד נחרצים בנושא הממשקים שהם אוהבים :)

שוב, לי יש את שניהם, ובאף אחד מהם אין צורך להחליף שום הגדרות בעת מעבר בין מקורות או בין אפליקציות.
אשמח להבין על מה אתה מדבר כדי לתקן את הבלבול.

spiderman
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

לינק להודעה #10 

שוב תודה. האמת שהצלחתם קצת להרגיע אותי וכנראה אתרגל ואתמודד במידה שווה עם שתי המתחרות, בסופו של דבר, יש להניח שברוב המוחלט של המקרים לא באמת תידרש התערבות בהגדרות או שממשק האפליקציות לא יהיה מסורבל במידה בולטת או שיתקע חלילה.
רק לשם הדוגמה והיות ושאלו, הנה דוגמה לשאלה "שהפחידה אותי" שעלתה בשרשור "XH9096 התייעצות בנוגע לבעיות לפני רכישה" לפני כמה ימים (שוב, סתם גזרתי ציטוט לשם הדוגמה):

"שים לב שיש שני הגדרות מובנות לדולבי ויז׳ן:
Dolby Vision Dark
Dolby Vision Bright

יתכן ואתה צופה בdark
בכל אופן, אם תבטל את ההגדרות : “Netflix calibration” תוכל להגדיר את הבהירות/צבע איך שבא לך..
[/quote]

וואלה הפכתי את הטלויזיה...
חיפשתי בכל ההגדרות...
אין dark או bright....

יש רק מטד אחד שנקרה Dolby vision.

לצערי גם בברימאג לא יודעים איך לפתור את זה. .

מה עושים?
יש רעיונות??? "

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”