ראוטר+מודם כחלופה ל be של בזק

אינטרנט, מהירות, סיבים, fiber, ספקים, בעיות בשירות
Binder87
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

ראוטר+מודם כחלופה ל be של בזק

הודעה שלא נקראה #1 

שלום לכולם. עיקר השימוש האינטנסיבי שלי באינטרנט הוא לגיימינג (csgo) בעיקר בשרתים באירופה. בגלל שב 2021 נמאס לי להיות מוגבל ל100 מגה רוחב פס , החלטתי לנסות פתרונות אחרים. הייתי בכל חברות הפייבר, סלקום, אנלימיטד, פרטנר עם מסלול גיימר (פרטנר עוד מחובר כאן, לא הספקתי להתנתק עדיין) וכמובן הוט. לצערי אף אלטרנטיבה אינה מספקת פינגים לאירופה כמו בזק+בזב"ל, ומפאת העובדה שכאמור זה השימוש העיקרי שלי, אני נאלץ להשאר איתם. כנראה שאני לא אוכל לברוח מ100 מגה עד שבזק ייכנסו לסיבים. בגלל שאני תקוע עם בזק והנתב be שלהם די פח (אין אפשרות להכנס להגדרות כל עוד הכבל dsl מחובר, אי אפשר לעדכן קושחה, שידור ווייפיי רע מאד), הייתי מעוניין לרכוש ראוטר מודם משולב אחר, איכותי. יש המלצות? תודה מראש.

eran405
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום רשתות
אחראי תחום רשתות
נתן תודות: 327 פעמים
קיבל תודות: 745 פעמים

Re: ראוטר+מודם כחלופה ל be של בזק

הודעה שלא נקראה #2 

א. אם אתה חושב שבעתיד היותר קרוב או היותר רחוק יתכן שתרצה להתחבר לחבילת ה-200 מגה של בזק (עדיין מעל תשתית כבלי הנחושות הרעועים), אז למיטב ידעתי אין הרבה אופציות, ובעיקר ה-fritzbox שמוזכר בשירשור הבא מומלץ (שם לב אין לי ניסיון לא איתו ולא עם ה-dlink 245GR שהינה האופציה הנוספות היחידה שאני מכיר):
viewtopic.php?p=3133189#p3133189

ב. אופציה אחרת שיכולה להיות עדיפה היא לקחת מודם/ראוטר זול ולהשתמש בו כמודם בלבד כמו ה-9970 (או אולי ה-224 ראה את הפוסט הזה שלי) שמתאימים לתשתית בזק עד 100 מגה או אולי את ה-245GR בשביל תשתית עד 200 מגה.

למודם/ראוטר שאתה הופך למודם בלבד אתה מוסיף ראוטר ללא מודם לפי הצרכים והתקציב. היתרון של האופציה הזאת היא שאתה לא מוגבל למבחר המאד מאד מוגבל של ראוטרים משולבים, שבנוסף גם נותנים תמורה יותר נמוכה לעומת ראוטר ללא מודם. ברגע שאתה לקוח ראוטר ללא מודם, יש מבחר עצום מציוד סיני זול אבל כנראה יחסית טוב כמו ה-AX3, דרך ראוטרים "רגילים" כולל לדוגמא ראוטרי "גיימינג" כמו לדוגמא ה-AX86U ועד ראוטרים יותר מקצועיים/עסקיים כמו לדוגמא ה-ER-X (שם לב של-ER-X עצמו אין wifi וצריך להוסיף פתרון AP בנפרד, מצד שני הוא הרבה יותר גמיש ובעל אופציות מתקדמות ברמה אחרת מציוד ביתי, דבר שגם אומר שהוא לא מתאים לכל אחד).

יתרון נוסף של הפרדת הראוטר מהמודם הוא שהסיכוי שתהיה מרוצה ממודם/ראוטר בשימוש כראוטר לתשתית אחרת. לעומת זאת אם אתה קונה היום ראוטר גיימינג איכותי או ראוטר עסקי וכו' די מובטח שהוא יתאים לתשתית סיבים שלדעתי במוקדם או מאוחר בטוח תעבור אליה. תזכור שגם אם הסיבים של בזק יתמהמהו קשה לדעת מה יהיה בעתיד ומאד יתכן שבשלב מסויים דווקא הביצועים של בזב"ל מול csgo יפלו ונגיד אצל פרטנר יהיו ביצועים טובים, או שבזב"ל יתחילו לעובד מעל מעל תשתית אנלימטד ועוד הרבה אופציות שאנחנו כרגע לא יכולים לנחש. מנקודת המבט שלי ראוטר "חזק" ובלתי תלוי שאפשר לעבור איתו בקלות בין התשתיות השונות ולבדוק ספקים שונים זה יתרון גדול, במיוחד למישהו עם צרכים כמו שלך.

שלח תגובה

חזור אל “אינטרנט - ספקים, תשתית, fiber”